شنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ساعت ۲۳:۵۷

ایلان ماسک مدیرعامل جدیدی برای توییتر در نظر دارد!

نوشته شده توسط مهرشاد اصحابی
اشتراک‌گذاری

 

 

 

ایلان ماسک یک مدیرعامل جدید برای توییتر پیدا کرده است. در بسیاری از سایت‌های خبری هم اکنون لیندا یاکارینو را مدیرعامل توییتر می‌دانند.

ماسک در یک توییت اعلام کرد که یک مدیرعامل جدید را برای توییتر معرفی خواهد کرد و از هیجان خود برای این رخ داد خبر داد. همچنین در این توییت اعلام کرد که قصد دارد به عنوان مدیر اجرایی و ارشد فناوری به کار خود در این پلتفرم محبوب ادامه دهد. نکته جالب توجه این است که بسیاری از افراد تصور می‌کردند که الا اروین قرار است که مدیرعامل بعدی توییتر باشد، اما با توجه به توییت منتشر شده توسط آیلان ماسک این احتمال رد شد و در حال حاضر محتمل‌ترین گزینه لیندا یاکارینو می‌باشد.

لیندا یاکارینو کیست؟

لیندا یاکارینو به مدت ۱۹ سال در ترنر خدمت کرده است و آخرین نقش او به عنوان معاون اجرایی و مدیر فروش بوده است. لیندا یاکارینو فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی پن است و هنرهای لیبرال و مخابرات خوانده است. طبق گزارش‌های منتشر شده به واسطه بیزینس اینسایدر یاکارینو در گذشته نیز به دوستان خود گفته است که روزی ریاست توییتر را بر عهده خواهد گرفت. این شخص یکی از حامیان بزرگ آیلان ماسک است و معتقد است که آیلان ماسک باید زمان بدهد تا که بتوان این شرکت را تغییر داد.

همان طور که می‌دانید ایلان ماسک در سال ۲۰۲۲ میلادی و در ماه اکتبر اقدام به خرید این شبکه اجتماعی با قیمت نجومی ۴۴ میلیارد دلار کرد. آیلان ماسک پس از تکمیل پرداخت خود به عنوان مدیرعامل این شبکه اجتماعی مسئولیت این شبکه را بر عهده گرفت. از جمله اقداماتی که آیلان ماسک در این مدت زمان کوتاه انجام داده است می‌توان به اخراج نیمی از کارکنان این شبکه اجتماعی و پایان همکاری با مدیران اجرایی قبلی توییتر اشاره کرد.

ایلان ماسک پیش از پایان سال ۲۰۲۳ میلادی اعلام کرد که قصد دارد از سمت خود به عنوان مدیرعامل توییتر استعفا دهد و مدیر جدیدی را برای این کار در نظر داد. این داستان از جایی شروع شد که آیلان ماسک یک نظرسنجی را در توییتر انجام داد که موضوع آن این بود که آیا از مدیریت او رضایت دارند یا خیر و اعلام کرد که به نتیجه آن پایبند خواهد بود. برای همین نیز هم اکنون به دنبال یک مدیرعامل دیگر برای این شبکه اجتماعی است.

ماسک در زمان مدیریت خود در توییتر اقدامات بسیاری را انجام داد که ضرر و زیان بسیاری را برای آن به وجود آورد. در حال حاضر یک ورژن جدید و گران از توییتر به نام توییتر آبی را شاهد هستیم. از جمله دیگر اقداماتی که توسط آیلان مایک در توییتر انجام شده است می‌توان به بازگرداندن حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا یعنی دونالد ترامپ اشاره کرد.

آیا مدیرعامل جدید که مزایایی را به همراه خواهد داشت؟

انتصاب مدیرعامل جدید برای توییتر به احتمال بسیار زیاد سرمایه گذاران تسلا را بسیار خوشنود خواهد کرد. دلیل این سخن نیز این است که بعد از این رخ داد احتمالا بیشتر توجه آیلان ماسک به شرکت اصلی خود یعنی تسلا جذب خواهد شد. نکته جالب توجه در این مورد این است که بعد از انتشار خبر استعفا و جایگزینی خود، سهام شرکت تسلا با رشد بسیار خوبی مواجه شد. البته جا دارد به این موضوع اشاره کنیم که کناره گیری آیلان ماسک از مدیریت توییتر به معنی فروش این شبکه اجتماعی نخواهد بود و همچنان آیلان ماسک مالک اصلی توییتر می‌باشد.

تغییر نام شبکه اجتماعی توییتر به برنامه x برای همه چیز!

ایلان ماسک در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرد که قصد دارد نام این شرکت را به x برنامه‌ای برای همه چیز تغییر دهد و هم اکنون نام این شرکت بزرگ را به این نام تغییر داده است و احتمال می‌رود که در آینده تغییرات بسیاری را در این شبکه اجتماعی شاهد باشیم. برای همین نیز هم اکنون آیلان ماسک به دنبال انتصاب بهترین گزینه برای به واقعیت تبدیل کردن آرزوهای خود می‌باشد.

در نهایت هم اکنون محتمل‌ترین گزینه برای مدیرعاملی در توییتر لیندا یاکارینو می‌باشد و بسیاری از خبرگذاری‌های بزرگ نیز این شخص را مدیرعامل بعدی توییتر می‌دانند. خبر کناره گیری آیلان ماسک هم اکنون بسیاری از سایت‌های خبری را مشغول به خود کرده است و تاثیرات مثبتی را نیز بر روی قیمت سهام تسلا داشته است. زیرا به واسطه کناره گیری از سمت خود بیشتر توجه خود را دوباره به شرکت اصلی خود یعنی تسلا خواهد داد. حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا انتصاب لیندا یاکارینو به صورت رسمی اعلام خواهد شد یا خیر.در ادامه بخوانید

WOMENLO Inc.

Is an Iranian media outlet that focuses on business, investment, technology, entrepreneurship, leadership, and women's lifestyles.

 

“Twenty-five years since the adoption of the Beijing Declaration and Platform for Action, progress towards equal power and equal rights for women remains elusive. No country has achieved gender equality, and the COVID-19 crisis threatens to erode the limited gains that have been made. The Decade of Action to deliver the Sustainable Development Goals and efforts to recover better from the pandemic offer a chance to transform the lives of women and girls, today and tomorrow” said UN Secretary-General António Guterres. see The World’s Women 2020: Trends and Statistics.
© 2023. Powered with ♥ by Womenlo Media.