جمعه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ در ساعت ۲۰:۱۱

انکوباتورهای کسب و کار به استارتاپ‌ها کمک می‌کنند تا اقتصاد دبی را رشد دهند

نوشته شده توسط سلماز افتخاری  در تیم تحریریه
اشتراک‌گذاری

 

 

 

استارت آپ‌ها بخش ارزشمندی از اقتصاد دبی هستند و ۴۶ درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می‌دهند و قرار است این موضوع بخشی پایدار از اقتصاد آن باشد و انکوباتورها در آن نقشی اساسی دارند.

در شهری که استارت‌آپ‌ها در حال رونق هستند، تعجبی ندارد که برنامه‌ها و مؤسسات زیادی برای کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط وجود داشته باشد. یک انتخاب محبوب برای کارآفرینان استفاده از یکی از انکوباتورها یا شتاب دهنده‌های موجود در شهر است.

یک انکوباتور کسب و کار می‌تواند کارآفرینان را از مرحله ایده محصولشان راهنمایی کند و با ارائه مشاوره، فرصت‌های شبکه‌سازی، معرفی سرمایه‌گذاران، انکوباتور می‌تواند یک کارآفرین را در مسیری برای داشتن یک کسب‌وکار موفق قرار دهد. سپس توسط شرکت هایی که مراحل اولیه راه اندازی و استقرار را پشت سر گذاشته‌اند از شتاب دهنده‌ها استفاده می‌شود.

جدیدترین انکوباتوری که در دبی افتتاح شده است، انکوباتور Ztartup است که در دبی واقع شده است. این مرکز بر فناوری مراقبت‌های بهداشتی، از جمله رسانه‌های دیجیتال و واقعیت افزوده و مجازی مورد استفاده در این صنعت متمرکز است. آنها روی این حیطه تمرکز دارند و خدمات اختصاصی‌تری را به کارآفرین ارائه می‌دهد.

اما انکوباترهای دیگری نیز وجود دارند که عملکردهایی موفقی داشته‌اند و در ۴۶ درصد تولید ناخالص دبی، اثری قابل توجه داشته‌اند.

In۵ یکی دیگر از انکوباتورهای محبوب است؛ زیرا فضاهای خلاقانه و مراکز صنعتی تخصصی آن برای هر شرکتی که وارد صنعت فناوری، تولید یا رسانه می‌شود ایده آل است. شما می‌توانید برای انکوباتور پشتیبانی شده از TECOM در وب سایت آنها درخواست دهید.

Bedayat در سال ۲۰۱۹ به عنوان بخشی از ابتکار شهر پایدار در دبی برای توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط راه اندازی شد. مانند دیگر انکوباتورهای مستقر در دبی، Bedayat جلسات آموزشی و فرصت‌هایی را برای ملاقات با کارشناسان کسب‌وکار فراهم می‌کند و در عین حال کارآفرینان نوپا را قادر می‌سازد تا به امکاناتی برای انجام تحقیقات دسترسی داشته باشند و محصولات و خدمات خود را قبل از رفتن به بازار آزمایش کنند. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر را در وب سایت آنها بیابید، جایی که برنامه‌های کاربردی برای انکوباتور نیز دریافت می‌شود.

Astrolabs که در ۴ شهر در سراسر منطقه خلیج فارس قرار دارد، نامی آشنا در جامعه استارتاپی است. آنها مشاوره، فضاهای همکاری، فرصت‌های سرمایه گذاری را ارائه می‌دهند. آنها همچنین مجموعه زیادی از دوره‌های آموزشی مناسب برای افراد از استارتاپ‌ها و شرکت‌های تاسیس دارند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اسطرلاب مراجعه کنید.

در ژانویه ۲۰۱۷، مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) انکوباتور Fintech FinHive را راه اندازی کرد. از زمانی که افتتاح شد، بیش از ۳۰۰ شرکت ثبت کرده و ۱۰۰ شرکت را شتاب‌دهی کرده است. این مرکز همچنین به جمع آوری بیش از ۲۴۵ میلیون یورو برای توسعه استارتاپ‌ها کمک کرده‌اند.


سلماز افتخاری   — کارشناس ارشد کسب و کار
من مسیرهایی که کسب و کارها در حال طی کردن هستند را پوشش می‌دهم تا برای کارآفرینان جوان،‌ الگویی قابل دسترس باشد.

در ادامه بخوانید

WOMENLO Inc.

Is an Iranian media outlet that focuses on business, investment, technology, entrepreneurship, leadership, and women's lifestyles.

 

“Twenty-five years since the adoption of the Beijing Declaration and Platform for Action, progress towards equal power and equal rights for women remains elusive. No country has achieved gender equality, and the COVID-19 crisis threatens to erode the limited gains that have been made. The Decade of Action to deliver the Sustainable Development Goals and efforts to recover better from the pandemic offer a chance to transform the lives of women and girls, today and tomorrow” said UN Secretary-General António Guterres. see The World’s Women 2020: Trends and Statistics.
© 2023. Powered with ♥ by Womenlo Media.