شنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ در ساعت ۱۴:۵۴
TOP ARTICLE

۱۳ راه برای رشد سریع‌تر کسب و کار

نوشته شده توسط سلماز افتخاری  در تیم تحریریه
اشتراک‌گذاری

 

 

 

هیچ فرمول مطمئنی برای موفقیت فوری وجود ندارد اما می‌توانید با این نکات برگرفته از موسسان استارت‌آپ‌های موفق، رشد کسب و کار خود را تقویت کنید.

هنگامی که برای اولین بار کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنید، هدف اصلی این است که برندی برای خود ایجاد و شروع به رشد کنید. متأسفانه، این یک شبه اتفاق نمی‌افتد. رشد یک فرآیند مداوم است که مستلزم کار سخت، صبر و فداکاری است. هیچ گام یا راه مخفی خاصی برای پیشی گرفتن از سایر مشاغل در صنعت یا دستیابی به موفقیت فوری وجود ندارد.

با این حال، راه‌های اثبات شده‌ای برای رسیدن به نقاط عطف رشد وجود دارد که می‌تواند یک کسب و کار را به موفقیت برساند. ما از رهبران مشاغل کوچک خواستیم نکات خود را برای تسریع رشد به اشتراک بگذارند.

چگونه با سرعت، کسب و کار را توسعه دهیم

کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا شرکت خود را در مسیر رشد قرار دهید. این ۱۳ نکته روش‌های آزموده شده و واقعی را برای افزایش مقیاس، صرف نظر از اینکه کسب‌وکار شما چه کاری را انجام می‌دهد، ارائه می‌دهد.

۱. افراد درست را استخدام کنید.

قبل از اینکه حتی بتوانید در مورد مسیر رشد شرکت خود فکر کنید، باید کارکنانی قوی داشته باشید تا به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کنند.

مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای مطرح تجاری، می‌گوید: «استخدام بهترین افرادی که می‌توانید، راهی مطمئن برای تضمین رشد سریع است. همه چیز به داشتن تیم مناسب بستگی دارد.»

وقتی کارکنان سخت‌کوشی دارید که وقف موفقیت شرکت شما هستند، کسب‌وکار شما برای رشد مداوم مجهزتر می‌شود. علاوه بر این، واگذاری وظایف و تمرکز بر کارهای مهم، زمان و انرژی شما را آزاد می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که بهترین عملکرد خود را داشته باشید و فرهنگ کار مشترک را پرورش دهید.

۲. بر منابع درآمد ثابت تمرکز کنید.

به جای تلاش برای جذب مشتریان جدید، توجه خود را به مشتریان اصلی که در حال حاضر دارید معطوف کنید. امی‌توانید این کار را با اجرای یک برنامه ارجاع یا وفاداری مشتری یا امتحان کردن استراتژی‌های بازاریابی بر اساس رفتارهای خرید قبلی برای تشویق مجدد تجارت انجام دهید.

اگر می‌خواهید بودجه دریافت کنید، تمرکز بر بازار مستقر شما بسیار مهم است. یکی از کارآفرینان موفق می‌گوید: «در گذشته، ما هدف تجاری خود برای تبدیل شدن به یک ارزش را برجسته می‌کردیم که با بانک‌ها همخوانی نداشت. ما یاد گرفتیم که تاکید کنیم که بازار بزرگی برای کاری که انجام می‌دهیم وجود دارد. این مسیر در نهایت یک بانکدار را مجاب به سرمایه‌گذاری کرد زیرا آنها به بازگشت سرمایه بیشتر از آرزوهای تجاری اهمیت می‌دهند.»

۳. ریسک را کاهش دهید

ریسک بخشی اجتناب ناپذیر از شروع و رشد یک کسب و کار است. کنترل همه چیز غیرممکن است، اما راه‌های زیادی برای محدود کردن تهدیدات داخلی و خارجی برای شرکت و رشد آن وجود دارد. یکی از منابع مهم برای کمک به شما در انجام این کار، ارائه دهنده بیمه کسب و کار شما است.

یک کارآفرین در صنعت بیمه می‌گوید: «کسب و کارهای کوچک باید رشد خود را مدیریت کنند تا از اختلالاتی که می‌تواند کسب و کار را متوقف کند، جلوگیری کنند. به عنوان مثال: سرقت داده‌های کارکنان، سوابق مشتریان و طرح‌های محصول می‌تواند یک کسب‌وکار کوچک را از بین ببرد و هزینه‌های قابل‌توجهی ایجاد کند و اعتماد و وفاداری مشتری را از بین ببرد. کسب‌وکارهای کوچک باید با جستجوی بیمه‌ای که به بهبودی آنها کمک می‌کند، آماده شوند بویژه آن‌هایی که هزینه‌های اصلاح و دعاوی را پوشش می‌دهند.»

همانطور که کسب و کار کوچک شما رشد می‌کند، ممکن است فضا یا تجهیزات اضافه کنید، محصولات یا خدمات جدید ایجاد کنید، یا ردپای عملیات و توزیع خود را افزایش دهید. بنابراین، توصیه می‌شود که به طور دوره‌ای خط مشی خود را بازبینی کنید تا مطمئن شوید که پوشش مناسبی دارید.

او گفت: «فراموش کردن این مرحله در بحبوحه گسترش سریع، آسان است اما نمی‌خواهید متوجه شوید که پوشش خود را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، در دسترس ندارید».

۴. سازگار باشید.

یکی از ویژگی‌های مشترک بسیاری از استارت‌آپ‌های موفق، توانایی تغییر جهت سریع در پاسخ به تغییرات بازار است. یک رویکرد چابک برای توسعه، هم در محصول و هم در شرکت شما، به رشد سریع‌تر شما کمک می‌کند.

یکی دیگر از کارآفرینان می‌گوید: «با اجازه دادن به خود برای تطبیق و تغییر سریع، می‌توانید روش‌های مختلف کسب‌وکار را آزمایش کنید و دریابید که چه چیزی بهتر عمل می‌کند. «این به شما اجازه می‌دهد که شکست بخورید، خود را پشت سر بگذارید و ادامه دهید.»

۵. بر روی تجربه مشتریان تمرکز کنید.

ادراکات مشتریان می‌تواند باعث ایجاد یا شکست کسب و کار شما شود. تجارب و محصولات با کیفیت را ارائه دهید و آنها به سرعت از شما در رسانه‌های اجتماعی ستایش خواهند کرد. خرابش کنید و آنها حتی سریعتر از پاسخ‌های شما به دنیا خواهند گفت. رشد سریع به خوشحال کردن مشتریان فعلی و بالقوه شما بستگی دارد.

یکی از کارآفرینان می‌گوید: «در مقایسه با شرکت‌های بزرگ، کسب‌وکارهای کوچک زیرک هستند و اغلب بهتر می‌توانند نیازهای مشتریان خود را ببینند، پیش‌بینی کنند و به آنها پاسخ دهند. موفق‌ترین کسب و کارهای کوچک از این مزیت با ارائه محصولات و خدمات جدید و نوآورانه به بازار به صورت سریعتر و توسعه و پرورش روابط بلندمدت با مشتری استفاده می‌کنند.»

بنابراین گوش دادن به مشتریان و دادن آنچه می‌خواهند به آنها بسیار مهم است. نه آنچه ما می‌خواهیم به آن‌ها بدهیم. پس پیشنهادات خود را متنوع کنید تا بتوانید به بهترین وجه سلیقه در حال تغییر مشتریان را برآورده کنید.

به یاد داشته باشید، شما اینجا هستید تا به مشتری خدمت کنید. نه اینکه او به شما خدمت کند.

در حالی که تعامل با مخاطبان شما بسیار مهم است، شخصی سازی تجربه می‌تواند این رابطه را تقویت و تقویت کند.

۶. روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

در مراحل اولیه کسب و کار خود، احتمالا حاشیه سود بسیار ناچیز (یا اصلا بدون سود) خواهید دید، بنابراین هر پولی که به دست می‌آورید باید مستقیما برای کمک به رشد کسب و کار شما صرف شود.

در سال‌های اولیه، بسیار مهم است که مطمئن شوید هر درآمدی را به شرکت هدایت می‌کنید. برای رشد سریع، سرمایه گذاری زودهنگام و سنگین حیاتی است.

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که تمام سود خود را بسیار سریع بردارید اما بهتر است روی رشد کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید تا بتوانید بعدا از مزایای بیشتری بهره مند شوید. تعیین کنید که کدام بخش از کسب و کار شما نیاز به توجه بیشتری دارد. به عنوان مثال، آیا نیاز دارید که کارگران بیشتری استخدام کنید، تلاش‌های بازاریابی خود را گسترش دهید، یا بودجه بیشتری را تامین کنید؟ هنگامی که یک منطقه حیاتی را پیدا کردید که نیاز به بهبود دارد، از آن منطقه حمایت مالی کنید.

۷. همیشه، جلوتر فکر کنید.

در حالی که چابکی یک ویژگی مهم برای یک استارت‌آپ است اما شما نمی‌توانید هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار، پرواز کنید. برنامه ریزی مرحله بعدی خود - با پیش بینی تمام سناریوهای ممکن - بهترین راه برای ثابت ماندن و ایمن ماندن در حین تکامل تجارت شما است.

فکر کردن به آینده توصیه‌ای کلی‌ست اما می‌تواند به سادگی تمامی ابعاد فعالیت‌های شما را تحت تاثیر قرار دهد. چه ترندهایی در حال گسترش است. چه چیزهایی نیاز به سرمایه گذاری دارد و چه مسیرهایی را نباید ادامه داد.

۸. خدمات پس از فروش مشتریان را تقویت کنید.

یکی دیگر از روش‌های عالی برای رشد کسب و کارتان تمرکز بر ارائه خدمات برتر به مشتریان است. وقتی از انتظارات مشتریان فراتر می‌روید، آنها احتمالا به دوستان، خانواده و دنبال‌کنندگان خود درباره کسب‌وکار شما می‌گویند.

هنگامی که مسافتی اضافی را طی می‌کنید، مانند ارائه تخفیف در صورتی که مشتری تجربه ضعیفی داشته باشد یا پیگیری برای اطمینان از رضایت مشتری از محصول یا خدمات شما، به دلیل خدمات عالی به مشتریان شهرت پیدا می‌کنید. [مطمئن شوید که بهترین سیستم تلفنی را برای تیم خدمات مشتریان خود دارید حتی اگر خدماتی آنلاین هستید.]

۹. شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید.

یکی دیگر از روش‌های رشد کسب‌وکار، ایجاد پروفایل در تمام پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی مهم، از جمله اینستاگرام، فیس‌بوک و توییتر است البته با درک اینکه کسب و کار شما واقعا با کدامیک سازگار است. یک نمایه فعال به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را بازاریابی کنید و با مشتریان بالقوه بیشتری تعامل داشته باشید.

هنگامی که کسب و کار شما به طور مرتب حساب‌های خود را در پلتفرم‌های اصلی به روز می‌کند، مصرف کنندگان می‌توانند کسب و کار شما را راحت‌تر پیدا کنند و احتمالا کسب و کار شما را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. همچنین تجربه جذاب‌تری برای مخاطبان خود ایجاد خواهید کرد و به آنها کمک می‌کند تا با برند شما ارتباط بیشتری داشته باشند و بتوانید اعتماد را تقویت کنید.

۱۰. به رویدادها و شبکه‌سازی درون آن‌ها اهمیت بدهید.

رویدادهای شبکه به شما این امکان را می‌دهد که با افرادی در صنعت خود ارتباط برقرار کنید. بسیاری از آنها دیدگاه‌ها و بینش‌های منحصر به فردی دارند که می‌تواند به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند. ارتباطات و روابطی که از شرکت در رویدادهای شبکه به وجود می‌آید می‌تواند برای سال‌های آینده مفید باشد.

علاوه بر این، رویدادهای شبکه‌ای به شما این فرصت را می‌دهد که از دیگرانی که در صنعت شما یا در مجاورت آن فعالیت می‌کنند بیاموزید. خواه آنها مشکلاتی مشابه شما داشته باشند، اخبار مرتبط با کسب و کار شما را شنیده باشند، یا فقط شبکه بزرگی از متخصصان داشته باشند که می‌توانید از آنها استفاده کنید، گسترش شبکه، فرصت‌های زیادی را ارائه می‌دهد.

۱۱. مسئولیت‌های اجتماعی را تمرین کنید.

مصرف‌کنندگان می‌خواهند از کسب‌وکارهایی خرید کنند که علاقه‌مندند به تبدیل جهان به مکانی بهتر کمک کنند. چه به تحقیقات سرطان کمک مالی کنید یا از یک سازمان غیرانتفاعی مانند یک پناهگاه بی خانمان‌ها حمایت کنید، به دنبال راه هایی باشید که به طور معناداری در اهداف مورد حمایت خود مشارکت کنید و آن را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

می‌توانید حمایت خود را به طور عمومی به جوامعی که از خدمات محروم هستند ابراز کنید، به سازمان‌های مختلف کمک مالی کنید، به جمع‌آورندگان زباله کمک کنید، و یا محصولات پایدار برای کمک به محیط زیست ارائه دهید. راه‌های زیادی برای مسئولیت پذیری اجتماعی به عنوان یک تجارت وجود دارد. تعدادی را پیدا کنید که با کسب و کارتان منطبق است.

۱۲. میزبان رویدادها باشید.

اگرچه شرکت در رویدادها راهی عالی برای رشد شبکه شما است، اما میزبانی رویدادهای خودتان در جامعه شما حتی سودمندتر است، خواه اجرای یک جمع آوری کمک مالی، ارائه معاملات منحصر به فرد در تعطیلات، یا حمایت مالی از یک تیم ورزشی محلی باشد. ایجاد یک تجربه منحصر به فرد برای مشتریان خود باعث تقویت روابط شخصی بیشتر با آنها می‌شود.

اگر میزبان رویدادهایی در منطقه خود باشید، آگاهی از برند را افزایش می‌دهید و به جامعه خود نشان می‌دهید که برای رفاه آنها سرمایه گذاری کرده‌اید. وقتی به آنها متعهد باشید، آنها نسبت به کسب و کار شما وفادارتر خواهند بود.

۱۳. در خصوص رقبایتان

اگرچه ممکن است باعث رشد فوری نشود، اما تحقیق در مورد رقبای شما یکی از مهمترین گام‌های اولیه در راه اندازی کسب و کار شما است. از خود بپرسید رقبای شما چه کسانی هستند، چه کاری انجام می‌دهند (که شما انجام نمی‌دهید) که برای آنها مفید است و چگونه می‌توانید کسب و کار خود را از آنها متمایز کنید. پاسخ به این سؤالات به شما کمک می‌کند تا استراتژی کسب و کار مولدتری را شکل دهید که حوزه‌های کسب و کار شما را که نیاز به توجه بیشتری دارند را مشخص می‌کند.

در نهایت فراموش نکنید که رشد برای هر کسب و کاری مهم است اما مهم‌تر آن است که در مورد نحوه مقیاس خود هوشمند باشید. رشد خیلی سریع می‌تواند بار حقوق و دستمزد قابل توجهی را برای شما به ارمغان بیاورد یا خواسته‌های مشتری را که نمی‌توانید برآورده کنید و در نتیجه شما را برای شکست در دراز مدت آماده می‌کند. رشد تدریجی و تصمیم گیری‌های عمدی در مورد چگونگی گسترش عملیات و تیم خود بهترین روش‌ها برای ایجاد کسب و کاری است که برای موفقیت در آینده راه اندازی شده است. در نظر گرفتن نکات فوق راهی عالی برای انجام این کار است.


سلماز افتخاری   — کارشناس ارشد کسب و کار
من مسیرهایی که کسب و کارها در حال طی کردن هستند را پوشش می‌دهم تا برای کارآفرینان جوان،‌ الگویی قابل دسترس باشد.

در ادامه بخوانید

WOMENLO Inc.

Is an Iranian media outlet that focuses on business, investment, technology, entrepreneurship, leadership, and women's lifestyles.

 

“Twenty-five years since the adoption of the Beijing Declaration and Platform for Action, progress towards equal power and equal rights for women remains elusive. No country has achieved gender equality, and the COVID-19 crisis threatens to erode the limited gains that have been made. The Decade of Action to deliver the Sustainable Development Goals and efforts to recover better from the pandemic offer a chance to transform the lives of women and girls, today and tomorrow” said UN Secretary-General António Guterres. see The World’s Women 2020: Trends and Statistics.
© 2023. Powered with ♥ by Womenlo Media.